Народний депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв став співголовою міжпарламентської групи дружби Україна-Італія. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні групи. 

«Міжпарламентська група дружби Україна-Італія працюватиме і в цьому скликанні Верховної Ради. Щойно мене та Дар‘ю Володіну було обрано співголовами цієї групи», – сказав він у коментарі пізніше. 

Серед завдань ню групи дружби Сергій Алєксєєв пріоритетним вважає співпрацю з італійськими колегами, аби  посилити взаємодію з італійськими парламентськими інституціями, особливо враховуючи прихід там до влади проросійських партій «Рух 5 зірок», «Вперед, Італія» та «Ліга Півночі».

«Тут ми маємо хороше підґрунтя для подальшої роботи – завдяки активній роботі групи дружби минулого скликання  було підписано Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою та Палатою Депутатів Республіки Італія. Важливо, що такий Меморандум Італія має лише з 14 парламентами світу, і його підписання свідчить про високу оцінку Палатою Депутатів міжпарламентських зв’язків з Верховною Радою України, а також про те, що Україна для Італії є стратегічним партнером», – сказав він. 

Ще одним важливим напрямком співпраці, за словами Сергія Алєксєєва,  є торговельно-економічний. За результатами торгівлі у 2018 році Італія залишається шостим торговельним партнером України серед країн світу за обсягом торгівлі товарами. Серед країн Європи вона третя, поступаючись Німеччині та Польщі. 

«Обсяг українського експорту в Італію перевищує сукупний експорт до США, Великої Британії,  Франції, Японії, ПАР та Канади разом узятих. Тому треба сприяти розвитку торгових відносин між Італією та Україною, обмінюватись інституційним досвідом в даній сфері», – наголосив народний депутат. 

Окрему увагу Сергій Алєксєєв приділив і гуманітарному співробітництву. Тут, за його словами, одним з основних напрямів може стати співпраця саме у культурній сфері, бо, як показала практика, саме міцні культурні зв‘язки дають поштовх для економічної і політичної співпраці. Серед планів вже є встановлення у Флоренції пам‘ятника Тарасу Шевченку авторства українського скульптора Олега Пінчука. 

«Ми вже встигли погодити всі деталі з владою Флоренції і плануємо відкриття монументу на травень наступного року. Це буде дружній крок у відповідь на встановлення у 2015 році на Володимирській гірці пам’ятника Данте Аліг’єрі. Тоді це був результат спільних зусиль нашої групи дружби, Посольства Італії в Україні та влади Києва», – розповів Сергій Алєксєєв.