Вищий антикорупційний суд може бути створений в Україні до кінця року, але він не є панацеєю проти корупції. Про це в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі 1+1 сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, член Ради з питань судової реформи Сергій Алєксєєв.

«Законопроект «Про Вищий антикорупційний суд», я вважаю, в першому читанні буде ухвалений на наступному пленарному тижні. До другого читання він буде допрацьований і ще за місяць  буде ухвалений в цілому. І до кінця року, мабуть, буде створений ВАС», – сказав він.

В той же час Сергій Алєксєєв наголосив, що сам по собі ВАС не є панацеєю в боротьбі з корупцією і треба вживати ще низку важливих кроків.

«Це не основна панацея проти корупції. Колеги казали про детінізацію капіталу. Це треба робити. Треба запроваджувати «нульову» декларацію. Це і буде фундамент боротьби з корупцією» – пояснив він.

Загалом же, за словами Сергія Алєксєєва, антикорупційна реформа в Україні розпочалась 2,5 роки тому. Тоді ухвалили відповідне антикорупційне, що, зокрема, посилило вимоги до посадовців та запровадило електронне декларування статків.

«Ми ухвалили закони та створили НАБУ та САП. Зараз необхідно довершити цю антикорупційну реформу і зробити антикорупційний суд. Це міжнародне зобов‘язання України», – сказав він.