Створення Вищого антикорупційного суду завершило формування незалежної антикорупційної інфраструктури. Про це в себе на сторінці в Facebook написав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Вітаю усіх зі створенням Вищого антикорупційного суду! Сьогодні новообрані на публічному та прозорому конкурсі 38 суддів склали присягу. Таким чином завершилось формування незалежної антикорупційної інфраструктури», – написав він.
Він нагадав, що процес створення Антикорупційного суду розпочався  3 роки тому із схвалення ініційованих Президентом України Петром Порошенком змін до Конституції в частині правосуддя та ухвалення закону «Про судоустрій та статус суддів».

«Саме там було закріплено створення в Україні двох Вищих спеціалізованих судів – Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Останній, до речі, також вже на фінальному етапі створення», – зазначив він.
За словами Сергія Алєксєєва, конкурс до Антикорупційного суду тривав 7 місяців. Важливу роль у його проведенні зіграли представники Міжнародної ради громадських експертів, які відповідали за перевірку кандидатів на доброчесність та добропорядність.

«Зі 113 претендентів на суддівські посади в ВАС, які успішно пройшли тестування, експерти ГРМЕ мали питання до 49. І лише 7 з них допустили до завершального етапу співбесід», – нагадав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що на плечі новообраних суддів відтепер лягає дуже серйозна відповідальність. Щоб убезпечити їх від будь-якого можливого впливу, на законодавчому рівні суддям Антикорупційного суду забезпечили повну незалежність від будь-якої гілки влади. Крім того, 42% новопризначених суддів є фаховими науковцями та адвокатами, які ніколи раніше не працювали у судовій системі, що забезпечує оновлення суддівського корпусу, на яке всі чекали.
«Тепер чекаємо на безпосередній початок роботи Антикорупційного суду і розгляд перших справ», – зазначив він.