Рада Європи висловила занепокоєння щодо розпочатої судової реформи, а відповідний законопроект має проаналізувати Венеціанська комісія перед ухваленням. Про це сьогодні в прямому ефірі UA:Перший сказав член фракції партії «Європейська Солідарність», Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності  Сергій Алєксєєв. За його словами, законопроект 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» містить багато дискусійних норм. 

«З приводу цього законопроекту висловила занепокоєння Рада Європи, зазначивши, що цей законопроект необхідно розглянути на Венеціанській комісії, яка є єдиним дорадчим органом РЄ», – сказав він

Сергій Алєксєєв відзначив, що  Венеціанська комісія є єдиним органом, який може надати професійні висновки щодо законопроектів. Враховуючи, що Україна визначила для себе європейський курс розвитку, висновки цієї Комісії для нас є надзвичайно важливими. 

«Занепокоєння висловили й Американська та Європейська торгові палати щодо впливу цього законопроекту на інвестиційний  клімат в Україні та ситуацію довкола прав громадян», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв пояснив, що, зокрема, відповідно до законопроекту скорочується штат суддів Верховного Суду із 200 до 100, що матиме серйозні наслідки. Зараз на розгляді Верховного Суду перебуває 7000 справ і не зможуть з ними 100 суддів справитися. 

«Після перезавантаження ВС ми обрали 200 суддів і лише за півтора роки вони змогли вирівнятися із залишками справ, які до них перейшли. ВС має лише 2 місяці на розгляд справ, що гарантує право на захист громадян, якщо ж скоротити суддів, це може призвести до розгляду справ роками та колапсу судової системи», – сказав він. 

В той же час Сергій Алєксєєв відзначив, якщо необхідна судова реформа, її треба проводити після консультацій з міжнародними експертами, Венеціанською комісією, експертним середовищем, з суддівським середовищем та суспільством.