Україна та Італія будуть і далі працювати для укріплення відносин між країнами. Про це під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа сказав співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв. За його словами, Посольство Італії в Україні зробило дуже вагомий внесок у  розвиток відносин між двома країнами і сприяло міжпарламентському діалогу.

«Хочу подякувати Італії за велику підтримку України, бо саме на парламентському рівні приймалося рішення про продовження санкцій проти Російської Федерації, що значно допомогло Україні у війні з Росією. Ми знаємо, що це питання досить непросте в Італії, тому ми дуже дякуємо нашим друзям за підтримку», – сказав він. 

Окремо Сергій Алєксєєв відзначив розвиток економічного співробітництва між країнами. За його словами, минулого року товарообіг між Україною та Італією сягнув 4 млрд євро, що значно перевищує показники попередніх років. Він також нагадав, що працює Україно-Італійська Рада з економічного, промислового і фінансового співробітництва, яка є гарним майданчиком для співпраці. 

В рамках культурного співробітництва, за словами Сергія Алєксєєва, посольство Італії за останній час провело багато заходів в Україні. Зі свого боку він повідомив, що цього року заплановано відкриття пам‘ятника Тарасу Шевченку у Флоренції. 

«Щиро вдячний Посольству Італії та безпосередньо Послу за сприяння. Це буде важлива подія, адже в самому серці Флоренції буде відкрито пам‘ятник нашому великому Кобзарю і це відповідь на відкриття кілька років тому у Києві на пам‘ятника Данте Аліг’єрі», – сказав він. 

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа відзначив, що група дружби — це дуже важливий інструмент для налагодження відносин та просування інтересів. За його словами, це один з основних інструментів дипломатії. 

«Для нас надзвичайно важливо підкреслити той факт, що ця зустріч є цінною і ціннісною з точки зору покращення наших відносин. Наші країни не є тільки географічно близькими, вони близькі й культурно, і ментально. Історія розвитку Італійської Республіки певним чином перегукується з певними історичними моментами історії України», – сказав він.