Україна вже є невід‘ємною частиною родини європейських країн, залишилось закріпити це тільки юридично. Про це в кулуарах парламенту сказав сьогодні заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Де-факто Україна вже є частиною великої європейської родини. Сьогодні це підтвердив і Дональд Туск, наголосивши, що «немає Європи без України». Залишилось закріпити це юридично», – сказав він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що підписані сьогодні Президентом Петром Порошенком зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на членство в НАТО та ЄС, є не тільки відображенням прагнень українців, а  й цивілізаційним вибором. Він нагадав, що останнім поштовхом для Революції Гідності була саме відмова тодішньої влади підписувати Угоду про асоціацію з ЄС на догоду Москві.

«Що було далі, пам‘ятають усі – Небесна сотня, Крим та Донбас. Це мало спинити нас від руху в бік Європи та повернути в сферу впливу Росії, яка ніколи не приховувала імперські амбіції. Та ми змогли обрати свій шлях і велика заслуга в цьому саме Петра Порошенка», – сказав він.

Нагадаємо, виступаючи у Верховній Раді Петро Порошенко назвав своєю стратегічною місією гарантування незворотністі європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також не пізніше 2023 року подати заявку на членство в Євросоюзі і отримати план дій щодо членства в НАТО.