Ухвалення Кодексу процедур банкрутства стане позитивним сигналом  для інвесторів та суттєво підніме Україну в рейтингу Doing Busiess. Про це в кулуарах Верховної Ради сказав один із співавторів проекту 8060 Кодексу процедур банкрутства України Сергій  Алєксєєв.

«Ухвалення нашого Кодексу процедур банкрутства дозволить Україні піднятись в рейтингу Doing Business одразу на  9 пунктів. Враховуючи, що за останні 3 роки ми піднялись всього на 7 пунктів, це буде суттєвий прорив і позитивний сигнал для іноземних підприємців та інвесторів», – сказав він.  

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, проект Кодексу передбачає окрему книгу щодо процедур фінансової реабілітації фізичних осіб. В її основу був покладений законопроект 2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом».

«Готуючи цей законопроект, ми вивчали досвід багатьох країн та запропонували такі механізми, які захищають інтереси як боржників, так і кредиторів. Тут дуже важливо зберегти баланс, щоб допомогти людям, у яких складні життєві обставини, вибратись із боргової ями, але при цьому не розхитати й ту ж саму банківську систему», – пояснив він.