Наступні вибори до парламенту відбудуться за «відкритими» списками, якщо Верховна Рада ухвалить у другому читанні Виборчий кодекс України і це технічно можливо. Про це в ефірі телеканалу NewsOne сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, зараз Комітет готує відповідний Кодекс до другого читання.

«Ухвалити Виборчий кодекс до виборів технічно можливо – в першому ж читанні проголосували, хоча всі казали, що це неможливо», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив,  у разі ухвалення у другому читанні Виборчого кодексу, виборча система буде повністю змінена і наступні вибори до парламенту відбуватимуться вже за «відкритими» списками. В той же час він відзначив, що перспективи ухвалення проекту в цілому залежать від того, яким саме буде остаточний текст документу.

«Чи набере він голоси, чи ні не можна прогнозувати. Все залежить від того, які правки будуть враховані і яким буде остаточний документ», – сказав він.  

Що ж до зміни складу Центральної виборчої комісії, то за словами Сергія Алєксєєва, це питання вже давно на часі і парламент має його розглянути.

«Парламент щодо обрання ЦВК вже дуже давно заборгував. Нинішній склад треба було переобрати майже 3 роки тому. Зараз, я сподіваюсь, ми виконаємо цей наш конституційний обов´язок», – зазначив він.