В процесі реформування Конституції головну роль відіграватиме парламент. Про це заявив народний депутат України – «ударівець», член Конституційної комісії Сергій Алєксєєв в ефірі телеканалу «Рада».

«Верховна Рада буде головною у конституційному процесі, саме вона ухвалюватиме рішення щодо змін до Конституції. Референдум може бути задіяний лише як виключний інструмент, наприклад, для підтвердження того, що більшість наших громадян бачать Україну унітарною державою, чи щодо мовного питання», – заявив Сергій Алєксєєв.

Депутат також наголосив на тому, що запорукою успішності конституційного процесу є проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи як серед громадян, так і серед парламентарів, які ухвалюватимуть рішення. «Під час конституційного процесу дуже важливо формувати суспільну думку. Тому було б доцільно організувати постійно діючий парламентський семінар з питань реформування Конституції», – зазначив депутат.

На думку Алєксєєва, нинішній парламент має всі можливості для успішного проведення конституційної реформи. «Ми маємо працюючу коаліцію, ми маємо єдине глобальне розуміння необхідних змін і ми зможемо побудувати роботу таким чином, щоб зміни до Конституції були ухвалені без перешкод», – заявив депутат.