Брак суддів у місцевих судах ускладнює доступ до правосуддя мешканцям цілих населених пунктів. Про це в себе на сторінці в Facebook написав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Він зазначив, що за даними Вищої кваліфікаційної комісії станом на 23 жовтня при штатній чисельності суддів місцевих судів у 4297 судді,  вільні до заміщення – 1049 суддівські крісла.

“Це  зворотній бік судової реформи, про що говорив і президент під час щорічного послання до Верховної Ради. Буває навіть, що при штатній чисельності у  3 судді, вільні до заміщення 2 посади. А це означає, що робота таких судів, фактично, заблокована і в таких населених пунктах не можна забезпечити вільний доступ до правосуддя”, – написав він.

Частково, за словами Сергія Алєксєєва, вирішити це питання допоможе конкурс на посади суддів місцевих судів, що стартував ще 3 квітня. Добрати планують 600 суддів, а претендують на посади майже 5000 кандидатів.

“31 жовтня вони складатимуть анонімне тестування для перевірки рівня загальних теоретичних знань в галузі права та рівня володіння українською мовою”, – написав він.

Як зазначив Сергій Алєксєєв, цей конкурс буде схожий на конкурс до Верховного Суду, і кандидати проходитимуть майже ідентичні конкурсні етапи.