В законопроекті 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» відсутні корупційні ризики. Про це в коментарі телеканалу «Право TV» сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, коментуючи перевірку законопроекту НАЗК.

«Якщо казати, що він має корупційні ризики, — це неправильно. Тому що Transparency International назвала його антикорупційним, тому що він взагалі позбавляє адвокатуру дуже багатьох корупційних ризиків. Його підтримала Рада Європи», – сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва  експерт Ради Європи виступав на засіданні Комітету з питань правової політики та правосуддя за дорученням посла Ради Європи і зробив висновок, що даний законопроект прогресивний та піднімає стандарти адвокатської діяльності до європейського рівня. Водночас Сергій Алєксєєв відзначив, що в законопроекті 9055 є низка спірних питань, що можуть бути врегульовані під час його доопрацювання до другого читання.

«Якщо структурно та ідейно законопроект правильний, але потребує деяких вдосконалень, то парламент ухвалює проект в першому читанні і до другого читання його вдосконалюють. Це нормальний процес і критикувати проект через це – неконструктивно. 99,9% законопроектів проходять два читання та змінюються», – сказав він.