В Комітеті Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя вже почалась робота над законопроектом 7440 «Про Вищий антикорупційний суд». Про це в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ» сказав заступник голови Комітету, член Ради з питань судової реформи  Сергій Алєксєєв.

«Ухвалення закону про Антикорупційний суд – наше міжнародне зобов’язання. Безумовно, ми приймемо цей закон і порозуміємось з міжнародними експертами. Вже на базі нашого Комітету ми почали працювати над законопроектом, почали консультації і напередодні зустрічалися з Георгієм Вашадзе, який є його розробником», – сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, включити до порядку денного законопроект 7440 «Про Вищий антикорупційний суд» планують у вівторок, 6 лютого, а в четвер, 8 лютого, він може бути розглянутий у першому читанні. Проте Сергій Алєксєєв не виключив, що  через відсутність частини депутатів, які саме в четвер братимуть участь у молитовному сніданку в США, розгляд законопроекту може бути перенесений на наступний пленарний тиждень.
«У вівторок він буде обов’язково включений до порядку денного. У четвер, сподіваюсь, він буде проголосований у першому читання, щоб ми могли з ним працювати. Якщо цього не відбудеться, він буде обов’язково проголосований на наступному пленарному тижні», – наголосив він.

Сергій Алєксєєв висловив сподівання, що за місяць-півтора після голосування законопроекту в першому читанні документ буде ухвалений в цілому. При  доопрацюванні документу до другого читання на базі Комітету з питань правової політики та правосуддя буде створена своєрідна дискусійна панель із залученням міжнародних експертів та представників громадськості.

«На базі комітету ми будемо радитись з міжнародними експертами та громадськістю. Це буде своєрідна дискусійна панель і будемо допрацьовувати законопроект, але головне, щоб ми зберегли міжнародні стандарти правосуддя», – відзначив  він.