Вищий антикорупційний суд може бути створений ще до президентських виборів в березні 2019 року. Про це сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ». Коментуючи припущення ведучого, що Антикорупційний суд буде створено вже після виборів президента, Сергій Алєксєєв зазначив, що, ймовірно, й до виборів.

«А може (Вищий антикорупційний суд) і запрацює (до президентських виборів)», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що за закономтпотрібно мінімум 35 суддів, щоб запрацював Вищий антикорупційний суд. З них 10 суддів апеляційної палати та 25 першої інстанції. Для їх обрання потрібно провести відкритий конкурс зі створенням Експертної ради, до якої міжнародні організації мають висунути по 2 кандидати.

«Тобто, якщо наші кваліфікаційні органи цим питанням займуться полотно, то можемо і за 6-7 місяців створити вищий антикорупційний суд. Тим більше, президент підписав закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду», сказав він.

В той же час Сергій Алєксєєв відзначив, що довкола цього закону  було багато спекуляцій, коли парламент ухвалив закон про Антикорупційний суд, а щодо його створення закону не було. Однак вже наступного пленарного тижня проект був внесений до Верховної Ради і одразу проголосований в цілому.