Венеціанська комісія після аналізу закону 1008 щодо так званої судової реформи висловила застереження відносно передбачених цим законом змін в діяльності Верховного Суду. Про це сказав народний депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність», Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Алєксєєв, коментуючи відповідне рішення. 

«Основне застереження Венеціанської комісії – скороченні кількості суддів Верховного Суду нічим не обґрунтоване,  а при нинішньому обсязі справ паралізує його роботу. Аналогічні аргументи ми наводили ще на етапі обговорення законопроекту і вносили відповідні правки, однак до нас не дослухались», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв відзначив, що Венеціанська комісія рекомендує взагалі вилучити пункт щодо скорочення суддів до 100 осіб із закону. Натомість пропонується зосередитись на реформуванні першої та другої судової інстанції, щоб зменшити навантаження на Верховний Суд. Зараз у ньому на розгляді перебуває близько 70 тис справ і щодня надходять близько 360 нових. 

«У рішенні Венеціанської комісії наголошується, що у світі немає сталої практики щодо чисельної кількості Верховного Суду і орієнтуватись треба саме за обсягом справ. Механічне скорочення суддів ВС без посилення першої та другої інстанції не дасть жодного позитивного результату», – сказав він. 

За словами Сергія Алєксєєва, у Венеціанській Комісії також переймаються долею 100 суддів, які за результатами оцінювання не увійдуть до нового скороченого складу Верховного Суду. На них в кращому разі чекає переведення до апеляційних судів, що є пониженням в посаді, або судді з найнижчим рейтингом можуть бути звільнені.