На виборах 23 грудня до ОТГ кандидати від БПП «Солідарність» одержали впевнену перемогу, а вибори ще в 46 ОТГ будуть проведені після закінчення воєнного стану. Про це під час брифінгу сказав член Центральної ради Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Сергій Алєксєєв.

«Перш за все хочу привітати всіх з прийдешніми новорічними та різдвяними святами, а нашу політичну силу з переконливою перемогою на виборах до ОТГ. І це цілком природньо, бо саме наша політична сила була локомотивом всіх реформ децентралізації і, в тому числі, і щодо створення ОТГ», – сказав він.

В той же час Сергій Алєксєєв наголосив, що в 46 ОТГ, які розташовані в 10 областях, де запроваджено воєнний стан, вибори не відбулись. Для того, щоб створити умови для проведення виборів Президент України вніс до парламенту відповідний законопроект, та документ не розглянули.

«На жаль, парламент не розглянув цей законопроект і вибори в цих ОТГ провести було неможливо. Та хочу запевнити, що після завершення воєнного стану, вибори в цих 46 ОТГ будуть проведені відповідно до законодавства», – сказав він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, у Дніпропетровській області в Черкаській селищній ОТГ не відбулися вибори через бездіяльність Новомосковської районної ТВК, яка не створила відповідну ДВК.

«Але, хочу наголосити, ці вибори обов’язково відбудуться. ЦВК повинна оголосити вибори протягом 90 днів і, швидше за все, громадяни зможуть зробити своє волевиявлення вже десь після президентських виборів», – сказав він