Кандидат на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Сергій Алєксєєв відкликав свою кандидатуру через зміну процедури голосування, що суперечить міжнародним стандартам. Про це він сказав журналістам в кулуарах парламенту.

«Не вбачаю своєї участі як кандидата на посаду Омбудсмена у голосуванні без таємної процедури, оскільки для мене статус цієї інституції з високим рівнем довіри від громадян значно вище за політичні та кар’єрні амбіції», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що після початку проведення конкурсу на посаду омбудсмена відбулися зміни процедури його призначення та виникла правова колізія щодо цього. Він же балотувався на цю посаду на умовах дотримання таємної процедури голосування, що повністю відповідає міжнародним стандартам.

«Законом «Про Конституційний Суд України» процедура була змінена на відкрите голосування, що прямо суперечить міжнародно визнаній процедурі таємності голосування і негативно позначається на ефективності згаданої інституції», – пояснив він.

Щоб виправити ситуацію, Сергій Алєксєєв разом з іншими народними депутатами зареєстрував законопроект №7018-1, який пропонує повернути таємну процедуру голосування, як на цьому наголошували правозахисні організації. Цей законопроект, на його думку, мав бути ухвалений до проведення голосування за кандидатів на посаду омбудсмена, щоб виправити правову колізію. Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, необхідно було оголосити й новий конкурс.

«Необхідно було перезапустити  процедуру призначення Уповноваженого, щоб досягнення повної незалежності інституції відповідно до “Паризьких принципів” та одночасно провести широкі консультації з правозахисними громадськими організаціями. Лише після цього парламент мав обрати Уповноваженого ВР з прав людини», – сказав він.