Неправильно припарковані авто відтепер можна евакуйовувати навіть за відсутності власників. Про це сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, коментуючи ухвалення законопроект  5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”, одним з авторів якого він є. Робити це можуть не тільки співробітники поліції, а й уповноважені міською владою інспектори.

“Це вже давно назріла необхідність, про яку знають не тільки пішоходи, а й самі водії. Паркування в два, а то і три ряди, на перехрестях чи пішохідних переходах відтепер вартуватимуть власникам не тільки штрафів, а й тимчасового позбавлення авто з подальшою процедурою забирання його зі штрафмайданчика”, – коротко пояснив він нововведення.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, присутність власника авто для фіксації порушення ПДР в частині стоянки/зупинки чи навіть недоплати паркування більше не потрібна – все можуть зафіксувати інспектори, уповноважені міською владою, на фото- та відеопристрої.

“Маю надію, що хоч так можна буде привчити автовласників дотримуватись правил. А великі міста, нарешті, зможуть хоч частково розвантажити дороги, пропускна здатність яких суттєво падає через неправильно припарковані машини”, – відзначив він.