Внесення змін до низки кодексів дасть можливість запустити повноцінну роботу оновленого Верховного Суду. Про це в коментарі журналістам в кулуарах парламенту заявив народний депутат Сергій Алєксєєв, коментуючи ухвалення змін до низки кодексів.

Сергій Алєксєєв нагадав, що вже відбувся конкурс на посади суддів Верховного Суду. «Це був відкритий конкурс. І ми очікуємо відновлення довіри до судової гілки влади», – сказав народний депутат.

Він наголосив, що запуск роботи оновленого Верховного Суду є першим етапом судової реформи. «Це фініш першого етапу судової реформи, коли ми перезавантажили Верховний Суд. Зараз будуть проходити атестацію суди першої інстанції. Наразі також точиться дискусія щодо створення антикорупційного спеціалізованого суду. І це питання ми маємо вирішити», – сказав нардеп.

Сергій Алєксєєв підкреслив, що внесення змін до процесуальних кодексів передбачає ряд нововведень, а саме запровадження «електронного суду». «У сторін буде можливість здійснювати всі процесуальні дії електронною поштою, за допомогою засобів відеозв’язку та інших електронних комунікацій», – сказав він.

Крім того, додав Сергій Алєксєєв, ухвалення змін до процесуальних кодексів розширює гласність судових процесів. «Судові процеси будуть гласними. Ми прибрали всі норми, які так чи інакше обмежували гласність», – наголосив Алєксєєв.