Вища рада правосуддя рекомендувала призначити 111 зі 120 переможців конкурсу на посади суддів Верховного Суду. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.
«Сьогодні відбулось засідання Вищої ради правосуддя, на якому, фактично, підбили остаточні підсумки майже 11-міячного конкурсу до Верховного Суду. Рекомендації отримали 111 осіб, щодо 7 осіб розгляд питання відкладено, а 2 кандидатам відмовлено», – сказав він.
Тепер, за словами Сергія Алєксєєва, залишились суто формальні кроки – внесення президентові подання та відповідний указ президента. Після цього новопризначені судді зможуть приступити до виконання обов’язків. В той же час Сергій Алєксєєв наголосив, що для того, аби судді оновленого Верховного Суду могли приступити до виконання своїх обов’язків, необхідно завершити внесення змін до процесуальних кодексів.
«Це питання, сподіваюсь, зможемо вирішити вже наступного тижня: до відповідного законопроекту залишилось розглянути близько півтисячі правок. Якщо не буде зумисного затягування, то розглянути всі ці правки та проголосувати за законопроект можна буде вже у вівторок, коли за Регламентом є і ранкове, і вечірнє засідання», – сказав він.
Аналізуючи безпосередньо проведення конкурсу до Верховного Суду, що стартував ще 7 листопада минулого року, Сергій Алєксєєв відзначив, що дійсно були певні недоліки і є моменти, які треба допрацьовувати. Однак, за його словами, треба врахувати, що це був унікальний за своїми масштабами не тільки для України, а й для Європи.
«Головне завдання зараз, врахувати всі ці питання при проведенні конкурсу на посади суддів місцевих судів. Тут вже йтиметься по заповнення 600 вакантних посад, а, отже, і навантаження буде більшим», – сказав він.