З 21 жовтня в Україні вводиться в дію Кодекс з процедур банкрутства, що запроваджує можливість банкрутства фізичних осіб. Про це в блозі «Банкрут чи вільна людина?» написав один із співавторів Кодексу з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв. За його словами, 21 квітня набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства і за шість місяців він вводиться в дію.

 

«Це означає, що з 21 жовтня, коли він вводиться в дію, всі процедури банкрутства на території України відбуватимуться за новими правилами. За роки незалежності це перший комплексний документ, який буде регулювати всі процедури банкрутства як юридичних, так і фізичних осіб, що є нововведенням», – сказав він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що для України це дуже важливий документ, бо Кодекс покращує країни в рейтингу Світового банку «Doing business» орієнтовно на 10 позицій, що може дати державі, за попередніми розрахунками, додаткових 6 мільярдів доларів інвестицій.

«Крім того, це дозволить Україні увійти до топ-50 найбільш інвестиційно привабливих економік світу, бо інвестори отримали прозору та зрозумілу процедуру банкрутства. Саме питання щодо банкрутства є одними з перших, що задають іноземні інвестори при ухваленні рішення починати працювати в Україні», – сказав він.

Сергій Алєксєєв звернув увагу, якщо з процедурою банкрутства юридичних осіб все більш-менш зрозуміло, то можливість банкрутства фізичних осіб, запроваджена Кодексом, для України цілком новою процедурою. За його словами, у світі громадяни вже десятиліттями використовують можливість визнати себе банкрутом, «обнулити» фінансові зобов‘язання і почати з чистого аркушу, а українці такої можливості досі  були позбавлені.


«Тепер же визнати себе банкрутом на цілком законних підставах, з законодавчо врегульованою процедурою і без непередбачуваних ризиків зможе кожен, в кого на це буде потреба», – сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, до роботи над 4 Книгою Кодексу, що і запроваджує процедуру банкрутства фізосіб, було залучено багато експертів, громадськість, а також враховані рекомендації Світового банку та МВФ, що дозволило отримати збалансовану процедуру, яка захищає інтереси всіх сторін.

З повним текстом блогу можна ознайомитись за посиланням: https://lb.ua/blog/sergiy_alekseev/425612_bankrut_chi_vilna_lyudina.html