Обрання Мікеле Ніколетті головою ПАРЄ є ще одним важливим аргументом для посилення міжпарламентської співпраці України та Італії. Про це в блозі на «Лівому березі» написав Голова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв. За його словами, зараз важко дати однозначну оцінку, чим обернеться для України головування італійця в ПАРЄ.

«Я б не зараховував Мікеле Ніколетті а ні до табору проросійськи налаштованих політиків, яких в ПАРЄ і без нього вистачає, а ні до ярих симпатиків України», – відзначив він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що, з одного боку, Мікеле Ніколетті постійно підтримував проукраїнські резолюції та правки до них, голосував за підтвердження санкцій проти РФ. З іншого ж боку, саме він є автором проекту резолюції ПАРЄ, за яким з Росії можуть бути зняті політичні санкції. Крім того, у січні 2016 року Мікеле Ніколетті був у Києві з робочим візитом в статусі доповідача ПАРЄ з питань корупції. Тоді він зустрічався з керівництвом держави та очільниками антикорупційних інституцій.

«Враховуючи послужний список Мікеле Ніколетті можна говорити, що ми маємо справу з прагматиком. І якщо не станеться щось непередбачуване, на найближчі 2 роки треба вибудувати з ним таку ж конструктивну та прагматичну співпрацю», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що в Італії є досить потужне російське лобі. Українські парламентарі це відчули в роботі з італійськими колегами особливо в період, коли через парламент намагалися неодноразово провести рішення щодо скасування санкцій проти Росії.

«Але саме завдяки міжпарламентській роботі ми змогли запобігти цьому. Крім того, в італійському парламенті ми маємо досить впливового союзника – координатор з міжпарламентських зв’язків Італії та України Паоло Аллі є президентом Парламентської асамблеї НАТО», – відзначив він.

Тому, за словами Сергія Алєксєєва, треба впевнено та послідовно відстоювати власні інтереси, використовуючи для цього кожну можливість.

«Принаймні, наша міжпарламентська група дружби Україна-Італія налаштована саме на такий підхід у роботі з італійськими колегами, що вже має свої позитивні результати», – констатував він.