Сесія Київської міської ради погодила передачу Флоренції бронзової скульптури Тараса Шевченка. Про це в себе на сторінці в соціальній мережі повідомив співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія, народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв. За його словами, це подарунок місту-побратиму та дружній крок у відповідь на встановлений раніше на Володимирській гірці пам‘ятник Данте Аліг’єрі. 

Як зазначив Сергій Алєксєєв, над реалізацією цього проекта міжпарламентська група дружби Україна-Італія працювала більше 2 років і вже днями готовий монумент відправлять до Італії. 

«За 2-3 дні бронзовий монумент Кобзаря авторства скульптора Олега Пінчука вирушить до Італії, а в нас на 19 лютого запланована зустріч з владою Флоренції для остаточного узгодження технічних питань. Бо чекали сами на рішення Київради», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв повідомив, що за попередньою домовленістю відкриття скульптури заплановане на 9-10 березня. А встановлять її у середмісті Флоренції на території Бібліотеки Облате, що в декількох кроках від Дуомо. 

«Це наше спільне досягнення, яке, безумовно, позитивно впливає на імідж України. Тому щиро дякую за співпрацю всьому депутатському корпусу Київради та особисто Віталію Кличку, який безпосередньо брав активну участь і у вирішенні питань встановлення монументу Данте Аліг’єрі у Києві, і на всіх етапах погодження встановлення пам‘ятника Тарасу Шевченку у Флоренції!», – написав народний депутат. 

Окрему подяку Сергій Алєксєєв висловив Сергію Боярчукову, який став меценатом і за сприяння його компанії стало можливим реалізувати цей проект. 

«В підсумку ми отримали чудовий приклад співпраці державних структур та соціально відповідального бізнесу задля покращення іміджу нашої країни та налагодження міждержавних відносин між Україною та Італією!», – наголосив він.