Законопроект щодо створення антикорупційного суду треба доопрацювати, а поки доцільно створити антикорупційні палати. Про це в ефірі телеканалу «112-Україна» сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, автор законопроекту 6529  «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (щодо запровадження обов’язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень)  Сергій Алєксєєв.

«Швидше можна створити антикорупційні палати і це не потребує окремих великих витрат. Тому доцільно  створити саме їх, а потім напрацювати і зареєструвати законопроект, який дозволить створити антикорупційний суд. Існуючий законопроект не відповідає Конституції і за ним неможливо створити окремий антикорупційний суд», – сказав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що він не проти створення окремого антикорупційного суду, але потрібен інший підхід, ніж той, що прописаний в зареєстрованому законопроекті. Зокрема, за його словами, законопроект  повертає можливість політичного впливу на суддів, унеможливлення якого є одним з основних завдань судової реформи і заради чого вносились зміни до Конституції.

«Цим законопроектом  передбачено втручання Верховної Ради, Кабміну та інших інституцій, що створюють комісії з відбору суддів. Тобто ми знову повертаємось до політичної залежності суддів. Як ви вважаєте, судді антикорупційного суду, відібрані парламентом, будуть залежні? Безумовно», – сказав він.

В той же час Сергій Алєксєєв спростував припущення, що створення антикорупційних палат буде безрезультатним, бо там працюватимуть судді «старої школи», а самі палати, інтегровані до судової системи, будуть підконтрольні та залежні.

«Це будуть нові судді, яких відбиратимуть на конкурсних засадах Вищою кваліфікаційною комісією суддів за участі Громадської ради доброчесності.  Чому вони не дадуть результат? Крім того, це буде окрема палата Верховного Суду, яка нікому не підпорядковується. Така система і забезпечує незалежність суддів», – сказав він.

Що ж до процедури відбору суддів, Сергій Алєксєєв нагадав досвід конкурсу до Верховного Суду, який дуже вдало себе зарекомендував, продемонструвавши прозорість та публічність на всіх етапах. Аналогічним підходом можна скористатись і при відборі суддів до антикорупційних палат.