Для завершення законодавчого забезпечення судової реформи закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» треба ухвалити на весняній сесії парламенту. Про це в ефірі телеканалу Рада сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, реформа адвокатури є невід‘ємною частиною судової реформи.

«Я вважаю, що Верховній Раді необхідно на цій сесії ухвалити цей закон і завершити законодавче забезпечення судової реформи. Неможливо завершити судову реформу без реформування адвокатури», – сказав він.

На думку Сергія Алєксєєва законопроект 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що вніс до парламенту Президент, є збалансованим документом, який регулює всі питання адвокатської діяльності. Зокрема, він дозволить перезавантажити систему суддівського самоврядування.

«Цим законопроектом передбачені строки каденцій керівництва Національної асоціації адвокатів – термін каденції 3 роки і не більше 2 поспіль. Зараз взагалі не передбачено жодних обмежень. Також посилено гарантії адвокатської діяльності», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що законопроектом  вперше передбачено доступ адвоката до всіх реєстрів, включаючи реєстр кримінальних проваджень. Це надзвичайно важливо, так як зараз людина навіть не може дізнатись, скільки і яких кримінальних проваджень за нею зареєстровано. В то же час, за його словами, в проекті закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є певні недоліки, що можна доопрацювати при підготовці до другого читання.

«Коли документ розглядався у нас на Комітеті, ми визначили деякі аспекти, що треба буде вдосконалити до другого читання. Це нормально процедура, тому і передбачено перше та друге читання, щоб мати можливість доопрацювати та вдосконалити», – сказав він.

Нагадаємо, раніше законопроект 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підтримали представники 20 адвокатських об’єднань, національних та міжнародних юридичних фірм, експерти Ради Європи, Реанімаційного пакету реформ та Transparency International Україна.