При ухваленні законопроекту «Про Вищий антикорупційний суд» важливо не тільки зберегти довіру українців та міжнародних партнерів, а й забезпечити конституційність майбутнього закону. Про це в ефірі Еспресо.ТВ сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Дуже важливо зберегти довіру  наших громадян та міжнародних партнерів, а з іншого боку, не допустити неконституційних норм у цьому законопроекті», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що розгляд законопроекту 7440 «Про Вищий антикорупційний суд» розпочали вчора без узгодженої позиції з двох питань: щодо можливості подолання вето Громадської ради міжнародних експертів та необхідності присутності у колегії суддів одного судді з суддівським досвідом від п‘яти років. Ці питання розглядатимуть вже опісля проходження решти правок до законопроекту.

«Буде окреме рішення нашого комітету, чи не буде, це дискусійне питання. Я вважаю, що воно повинно бути, бо ми на комітеті розглянули всі правки окрім цих двох. Та про всяк випадок у нас є рішення комітету – якщо не буде узгодженості, то визначатиметься зал», – сказав він.