Ухваливши весь пакет законодавчих ініціатив щодо створення Вищого антикорупційного суду, Україна підтвердила, що є надійним партнером та виконує взяті на себе зобов‘язання. Про це в себе на сторінці в соціальній мережі написав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, який доповідав ухвалений сьогодні законопроект 7441, який передбачає внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям закону “Про Вищий антикорупційний суд”

За словами народного депутата, це був один з найскладніших для ухвалення законів через його важливість і можливі наслідки через неухвалення.

«Та, незважаючи на шалену зневіру і заяви про можливий зрив голосування, і наш Комітет з питань правової політики та правосуддя, і Верховна Рада вкотре підтвердили, що Україна надійний партнер і виконує взяті на себе зобов‘язання», – сказав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що парламент виконав всі вимоги та рекомендації міжнародних партнерів, зокрема і щодо підсудності справ, повернувшись до формулювань, які передбачала перша редакція законопроекту 7440 «Про Вищий антикорупційний суд», що був внесений президентом.

«Нарешті, можна спокійно видихнути. Законодавче підґрунтя для створення Вищого антикорупційного суду повністю ухвалено», – констатував він.