На законодавчому рівні необхідно врегулювати колізію, що виникла з процедурою обрання омбудсмена. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, один із співавторів законопроекту 7018-1 “Про внесення змін до Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)” Сергій Алєксєєв.

Він нагадав, що нова редакція закону “Про Конституційний Суд” передбачає зміну процедури обрання омбудсмена з таємної на відкриту, проте тільки в Регламенті Верховної Ради. В законі про “Уповноваженого Верховної Ради з прав людини” процедура обрання лишається таємною.

“Таким чином парламент, фактично, опинився в ситуації, коли обрання омбудсмена без порушення одного з цих законів неможливе. Тому спільно з колегами ми зареєстрували законопроект, що має виправити цю колізію та повернути поцедуру таємного голосування в текст Регламенту Верховної Ради”, – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що аналогічну за змістом правку він пропонував ще при підготовці закону “Про Конституційний Суд” до другого читання, однак тоді вона, як і схожі правки інших народних депутатів, не знайшли підтримки. Тому тепер він сподівається на ухвалення зареєстрованого законопроекту, оскільки без зазначених змін Україна може опинитися в центрі міжнародного скандалу.

“Сподіваюсь, восени ми ухвалимо цей законопроект, інакше щодо процедури обрання Уповноваженого можуть виникнути питання міжнародних правозахисних організацій, а статус українського омбудсмена через запровадження відкритої процедури його обрання буде понижено”, – пояснив народний депутат.