Законопроект 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає більш комплексний підхід до вирішення питання законодавчого закріплення вимог до організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності, ніж альтернативний законопроект 9055-1. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Тому, за його словами, Комітет рекомендував ухвалити за основу саме цей законопроект.

«Проаналізувавши обидва документи, Комітет зауважив, що законопроект № 9055 передбачає більш комплексний підхід до вирішення питання законодавчого закріплення вимог до організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні, тому підтримав його прийняття», – сказав він.

Крім того, Сергій Алєксєєв наголосив, що саме законопроект 9055 підтримали представники 20 адвокатських об’єднань, національних та міжнародних юридичних фірм, Реанімаційний пакет реформ  та Transparency International Україна. Водночас, за його словами, окремі положення цього законопроекту потребують доопрацювання. Зокрема це стосується деяких аспектів доступу до адвокатської професії, прав адвоката та гарантій адвокатської діяльності, дисциплінарної відповідальності.

«Тому Комітет рекомендує ухвалити цей законопроект за основу та доопрацювати його до другого читання. Для цього, у разі позитивного голосування у сесійні залі, буде створено спеціальну робочу групу на базі Комітету, до якої увійдуть  представники всіх депутатських фракцій та груп», – сказав він.