Законопроект 2143-3 «Про місто Київ – столицю України» неможливо доопрацювати до другого читання, бо він не відповідає критеріям місцевого самоврядування. Про це під час круглого столу щодо реформи врядування у Києві сказав член фракції політичної партії «Європейська солідарність» Сергій Алєксєєв. Він зазначив, що відповідний законопроект вже ухвалений у першому читанні, а до того був підтриманий профільним Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

«З нього зробити законопроект, що відповідає критеріям місцевого самоврядування у другому читанні неможливо. В такому вигляді його буде неможливо імплементувати», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв пояснив, що друге читання, це не переписування закону, а дошліфовування окремих норм і не більше, ніж на 15-20% від загального обсягу. 

«Друге читання – це не переписування законопроекту, бо цього неможливо зробити правками. В першому читанні ухвалюється база, а друге читання – це дошліфовка. Законопроект можна змінити на 10-15%. Максимум на 20%. Але не на 50-60%. Це взагалі неможливо», – зазначив він. 

Окремо Сергій Алєксєєв наголосив, що законопроект, якщо він буде ухвалений в такому вигляді, буде дуже важко імплементувати до вітчизняного законодавства в частині самоврядування, бо він передбачає зовсім іншу систему виборів. І дуже висока ймовірність, що через це закон не запрацює і буде неможливо провести вибори у Києві у відповідності до закладених норм. 

«Він просто не запрацює.  Якби я був головою ЦВК і мені б доручили провести вибори на основі закону 2143-3, я би не розумів, яка норма є спеціальною, а яка – загальною. Що важливіше: закон про місцеві вибори чи закон про столицю? Тому навіть вибори було б важко розпочати», – пояснив він.