Президентський законопроект 2116 щодо удосконалення діяльності ДБР потребує доопрацювання у разі схвалення у першому читанні. Про це сказав Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Алєксєєв. За його словами, законопроект пропонує  уточнити порядок призначення Директора ДБР та його повноваження, систему ДБР, а також змінити підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату та територіальних управлінь ДБР.

«Сьогодні на засіданні Комітету було вирішено рекомендувати ухвалити в першому читанні законопроект 2116, ініційований Президентом. Однак опрацьовуючи документ на підкомітеті ми дійшли висновку, що в проекті багато дискусійних норм і їх треба доопрацювати до другого читання», – сказав він. 

Так, за словами Сергія Алєксєєва, є питання щодо формування конкурсної комісії та участі у ній міжнародних експертів, а також формування Дисциплінарної комісії і її кількісного складу. Дискусійними є норми щодо можливості переведення працівників ДБР та багато інших питань. 

«Ці та інші питання треба унормувати до другого читання, щоб законопроект був збалансованим. Крім того, сподіваюсь, багато норм, передбачених альтернативним проектом 2116-1, будуть подані у вигляді правок і враховані, бо містять зважені пропозиції», – сказав він.