При підготовці законопроекту 7440 «Про Вищий антикорупційний суд» до другого читання можна буде врахувати всі зауваження та знайти розумні компроміси з кожного зі спірних питань. Про це в ефірі «Еспресо TV» сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Таким чином він прокоментував питання щодо наявних зауважень МВФ щодо деяких положень законопроекту.

«На мою думку, в цьому законопроекті дотримані всі рекомендації Венеціанської комісії. Та є певні нюанси… Всі ці питання ми можемо відрегулювати між першим і другим читанням і знайти розумні компроміси», – сказав він.

Так, за словами Сергія Алєксєєва, при підготовці законопроекту до другого читання, зокрема, можна передбачити можливість вето недобросовісних кандидатів зі сторони представників міжнародних експертів. Що ж до підсудності справ майбутнього Вищого антикорупційного суду, то Сергій Алєксєєв нагадав, що в Кримінальному кодексі є 13 статей, які регулюють питання корупційних кримінальних правопорушень і саме спираючись на ці статті можна чітко визначити коло осіб, які підпадатимуть під юрисдикцію цього суду, а також мінімальний поріг завданих збитків.

«Але все це юридична техніка і думаю, що на базі Комітету з питань правової політики та правосуддя всі ці питання ми зможемо відредагувати. Головне, щоб ми включили законопроект в порядок денний та ухвалили за основу, щоб мати можливість вже працювати на рівні правок», – наголосив він.

В той же час Сергій Алєксєєв відзначив, що реєстрація альтернативних законопроектів про створення антикорупційного суду є антиконституційна, бо створення нових судів належить до виключної компетенції президента. Крім того, це суттєво затягне час розгляду і схвалення законопроекту.