Завдання ТСК для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів не підміняти слідство, а контролювати його ефективність. Про це в ефірі Еспресо.ТВ сказав заступник голови комісії Сергій Алєксєєв. За його словами, діяльність ТСК регламентована лише ст 85 закону «Про регламент». Тому у своїй роботі члени комісії спиратимуться на досвід попередніх ТСК та міжнародний досвід роботи аналогічних комісій.

«Ми самі маємо визначатись з функціоналом, як ефективно організувати роботу. Висновком же має бути саме оцінка роботи правоохоронних органів. ТСК не може підміняти собою їх та розслідувати справи, бо навіть не володіє інструментарієм, яким наділені правоохоронні органи», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що найважчими для розслідувань є замовні вбивства, а тому результат розслідування нападу на Катерину Гандзюк, де вже відомі виконавці і є перспектива вийти на замовників є обнадійливим. Водночас він застеріг від передчасних висновків щодо ефективності роботи правоохоронних органів, що може зашкодити і слідству, і роботі ТСК.

«Не опрацювавши матеріали  справ робити передчасні висновки і казати, що правоохоронні органи не працюють, не можна. Це може зашкодити справі. Висловлюючи упереджену думку,  сумніваюсь, що у нас буде неупереджений висновок», – вважає він.

Разом із тим Сергій Алєксєєв зазначив, що правоохоронні органи зацікавлені ефективно та якомога швидше завершити розслідування та вийти на замовників. Цьому сприяє як громадський, так і парламентський контроль.

«Та контроль має бути дуже делікатним, щоб не заважати правоохоронним органам розслідувати ці справи і щоб не було витоку інформації. Коли ми будемо в режимі он-лайн ганятись за злочинцями, вони будуть знати кожен наступний крок», – констатував він.

Нагадаємо, ТСК визначилось з 5 справами, хід розслідування яких контролюватимуть парламентарі. Наступне засідання комісії відбудеться 20 листопада, а 29-30 листопада пройде виїзне засідання у Херсоні.