Зміни до адміністративно-територіального устрою навряд чи затвердять до кінця 2020 року. Про це в ефірі ТРК «Перший Західний» сказав Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету з питань правоохоронної діяльності, член фракції «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв.

За його словами, реформа децентралізації має бути фундаментальною, але дуже обережною. Крім того, у жовтні в Україні місцеві вибори, тому якісні зміни ухвалити до їх проведення навряд чи встигнуть. 

«П‘ятий Президент Петро Порошенко також проводив консультації і намагався ухвалити зміни щодо децентралізації, але цього не відбулось. І я дуже скептично ставлюся, що це відбудеться до кінця 2020 року», – сказав він. 

Окремо Сергій Алєксєєв звернув увагу на питання щодо проведення наступних місцевих виборів після змін адміністративно-територіального устрою в Україні. За його словами, після місцевих виборів у жовтні наступні відповідно до чинного зараз законодавства мають відбутись за 5 років. 

«Якщо відбудуться зміни до адміністративно-територіального устрою, то мають бути відповідні перехідні положення до цих норм. Також треба буде додатково ухвалити низку законів, бо нові вибори та переділ адміністративно-територіального устрою не можна проводити лише за Конституцією», – пояснив народний депутат.

Тому, на думку Сергія Алєксєєва, якщо зміни адміністративно-територіального устрою і ухвалять, в перехідних положеннях варто прописати, що це відбуватиметься  поступово і буде кілька років, щоб підготуватись до наступних місцевих виборів вже в нових умовах.