Зміни до кримінального процесуального законодавства, що внесли законопроектом 1009, проголосували з урахуванням важливих правок «Європейської Солідарності». Про це в себе на сторінці в соціальній мережі написав народний депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв. 

«Кращого вітання з прийдешнім Днем юриста й годі було бажати – зміни до кримінального процесуального законодавства ухвалили з урахуванням найважливіших наших правок. Правки, які відхилили при голосуванні законопроекту минулого разу, на цей раз підтримала сесійна зала подекуди навіть конституційною більшістю», – сказав він. 

Так, з словами Сергія Алєксєєва, народним депутатам вдалося відстояти право громадян оскаржувати повідомлення про підозру у суді. Крім того, строки досудового розслідування продовжуватимуться за рішенням виключно слідчого судді, а не генерального прокурора чи його заступників, як це пропонувалось законопроектом раніше. Також залишилась норма чинного КПК щодо чітких строків між внесенням відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та моментом повідомлення особі про підозру, що не дозволить безпідставно затягувати слідство. 

«Дякую усім, хто допоміг відстояти право наших громадян на захист і долучився до внесення цих правок.  Окрема подяка колегам депутатам від інших політичних сил, які дослухались до нас і попри різні політичні погляди з багатьох питань на цей раз пріоритетом зробили саме верховенство права», – зазначив Сергій Алєксєєв.