Внесення змін до ст. 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності порушує принцип правової визначеності. Про це сказав Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету з питань правоохоронної діяльності, член фракції «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв. 

«Головним є принцип правової визначеності, особливо коли йдеться про внесення змін до статей Кримінального кодексу. Цим законопроектом пропонується змінити об‘єктивну сторону складу злочину», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що на сьогодні ККУ визначено, що об‘єктивною стороною складу злочину є заподіяння службовою особою дій, які призвели до істотної шкоди, що перевищує 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

«Це повністю правова визначеність і є чітка кваліфікуюча ознака. Змінами пропонується розмити цю правову визначеність і у нас не буде жодних кваліфікуючих ознак», – сказав він.  

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, саме зміни до 364 статті та низки інших статей ККУ приймали в 2014 році як умову лібералізації візового режиму між країнами Шенгенської зони та Україною. З огляду на все це фракція «Європейська Солідарність» не голосувала за цей законопроект. 

«Тому наша фракція не підтримує цей законопроект. Якщо і вносити зміни, то треба конкретно визначити, за що особа може притягалися до кримінальної відповідальності», – пояснив народний депутат.