Звільнення суддів Верховного Суду внесенням змін в указ щодо їх призначення не передбачено Конституцією. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв в коментарі телеканалу ПравоTV

«Внести зміни в указ про призначення суддів Верховного Суду юридично неможливо, бо механізм звільнення суддів чітко визначений Конституцією», – сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, діючі судді ВС пройшли повну конкурсну процедуру, передбачену законодавством, і були призначені на посади указом президента за поданням Вищої ради правосуддя. Тому звільнення можливе виключно на передбачених Конституцією підставах.

«Треба призначених суддів на якійсь підставі, а в Конституції передбачено 6 підстав для припинення повноважень судді, звільнити і потім за конкурсом добрати нових суддів. Лише така процедура передбачена Конституцією», – сказав він.

Щодо ідеї перезавантаження ВККС та ВРП, то вона, за словами Сергія Алєксєєва, недоречна, бо після закінчення строків повноваження членів цих органів призначаються нові, завдяки чому періодично і так оновлюється склад цих органів.

«Спливають строки повноважень – вони перезавантажується самостійно. Там є квоти від різних спільнот – науковців, адвокатів, прокурорів, Верховної Ради і за квотою президента лише кілька людей. В іншому випадку треба змінювати закон, що може зробити вже тільки Верховна Рада наступного скликання», – вважає Сергій Алєксєєв.