Сергія Алєксєєва обрано головою міжпарламентської групи дружби Україна-Італія. Відповідне рішення було ухвалено одноголосно сьогодні під час засідання групи дружби присутніми депутатами. Крім того, депутати визначили 5 пріоритетних напрямків співпраці з італійськими колегами, за якими вже наступного року розпочнеться більш активна робота, та відповідальних за ці напрямки членів групи дружби.

“Дякую колегам за довіру. Сьогодні на засіданні міжпарламентськї групи дружби Україна-Італія за ініціативи Оксани Корчинської мене було обрано головою цієї групи. Для мене це надзвичайна відповідальність, бо налагодження співпраці саме з Італією, враховуючи наявні там проросійські настрої, для України є дуже важливим”, – зазначив він.

На думку Сергія Алєксєєва, саме співпраця на рівні парламентів може бути надзвичайно продуктивною та матиме свої результати. За його словами, вже є позитивні приклади такої роботи. Так, півтора роки тому регіональні ради Італії з перевищенням своїх повноважень проголосували за скасування санкцій проти Росії і звернулись до парламенту країни з цим питання.

“Тоді члени нашої групи активно зустрічалися з італійськими колегами і ми змогли добитися, щоб парламент Італії не ухвалив такого рішення. Звісно, це було б неможливо без наших друзів в Італії. Зокрема це і активна позиція голови групи дружби з Україною в парламенті Італії Паоло Аллі, який зараз, до речі, є президентом ПА НАТО”, – сказав він.

Крім того Сергій Алєксєєв нагадав, що влітку цього року був підписаний Меморандум про співпрацю між парламентами України та Італії. Україна стала 26 країною, з якою Італія підписала такий документ, що виводить співпрацю на новий рівень.

“Тому сьогодні на засідання нашої депутатської групи дружби ми визначились з пріоритетними напрямками співпраці та відповідальними за них депутатами. Найближчим часом італійська сторона визначиться зі своїми представниками і вже з наступного року ми зможемо почати більш плідну співпрацю в цих сферах”, – розповів народний депутат.

Так, Сергій Алєксєєв окрім загальної координації відповідатиме за співпрацю в політико-правовій сфері, Оксана Корчинська за медичну та соціальну сферу, Ніна Южаніна за співпрацю у фіскальному, митному та економічному напрямках. Анна Романова буде курувати напрямок туризму, молоді та спорту, культури, а Ольга Бєлькова відповідатиме за співпрацю в енергетичній сфері та залучення досвіду використання альтернативних джерел енергії.