Депутатська група була створена у Верховній Раді 5 лютого. Співголовами групи обрано народних депутатів Сергія Алєксєєва і Оксану Корчинську.

У програмі роботи депутатської групи за авторством Сергія Алєксєєва одним з пріоритетів роботи визначено підписання Угоди про культурне співробітництво між Італійською Республікою та Україною (в особі КМДА).

Підписання Угоди про співпрацю відбулося 11 лютого 2015 року. Документ підписаний в особі КМДА від України та Надзвичайним та Повноважним Послом Італійської Республіки.

Метою підписання Угоди є, перш за все, розвиток і поглиблення співпраці в галузі культури між Києвом та Італійською Республікою, в тому числі, містами-побратимами Флоренцією та Римом, обмін позитивним досвідом культурного співробітництва та підтримка й розвиток стратегічних ініціатив міста Києва.

Сторони домовилися сприяти розвитку співпраці та проведенню заходів у галузі культури у вигляді спільних проектів, що мають міжнародне значення.

Підписання Угоди є показником результативності та ефективності роботи групи і є лише першим кроком у налагодженні співпраці між Україною та Італією.