Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів. Про це йшлося на зустрічі членів міжпарламентської групи дружби Україна-Італія з куратором аналогічної групи в парламенті Італії, членом партії «Форца Італія» Уго Каппеллаччі та Почесним консулом України в регіоні Сардинія Ентоні Гранде. 

Як зазначив на початку зустрічі співголова групи дружби Сергій Алєксєєв, ця зустріч була ознайомчою і мала на меті визначитись з подальшим планом роботи. Він нагадав, що 2017 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Палатою Депутатів Республіки Італія, що вивело міжпарламентську співпрацю на новий інституційний рівень. 

«Це всього 14 угода, яку підписав італійський парламент. І саме завдяки цій угоді в парламенті Італії стало можливо формально утворити групу дружби. За регламентом парламенту Італії має бути визначено всього 5 депутатів для співпраці з парламентом іншої країни за певними напрямками. Нам також треба буде визначити зі складу групи 5 осіб, які будуть курувати ці напрямки», – пояснив Сергій Алєксєєв.

За словами народного депутата, серед основних напрямків подальшої співпраці можуть бути визначені, зокрема, загальнополітичний, економічний, культурний, медичний, бо багато наших воїнів зараз проходить реабілітацію в Італії. Крім того Сергій Алєксєєв нагадав, що вже на найближчий час заплановано важливу подію – відкриття у середмісті Флоренції пам’ятника Тарасу Шевченку. 

«На нас чекає дуже велика подія – у Флоренції будемо відкривати пам’ятник Тарасу Шевченку. Це буде в самому центрі міста. Всі необхідні формальності врегульовані, монумент готовий», – розповів він. 

У свою чергу  Уго Каппеллаччі висловив надію на плідну подальшу співпрацю і що ця зустріч закладе базу для подальших дій. За його словами, хоча міжпарламентська група дружби Італія-Україна існувала і раніше, вона носила неформальний характер  Однак за новим законодавством було створено вже нову офіційну групу. Уго Каппеллаччі висловив сподівання, що найближчим часом йому вдасться провести організаційне засідання групи за участі Надзвичайного та Повноважного Посла України в Італії Євгена Перелигіна, де визначитись з напрямками роботи та відповідальними за них особами. 

«Я певний, що на нас чекає багато роботи в рамках нашої міжпарламентської групи в багатьох напрямках. Вважаю дуже слушними почати зі встановлення нематеріальних зв’язків між нашими народами та укріплення духовної дружби. Наступним кроком буде вже більш прагматична робота. Логічно потім було б перейти до транспортного сполучення, адже саме воно забезпечуватиме тісні зв‘язки та співпрацю», – сказав він.