Суха шкіра на ногах: причини та лікування

Суха шкіра на ногах: причини та лікування

Зміст

Шкіра стає сухою і шорсткою через втрату вологи і жиру (ліпідів). Зв’язки між клітинами шкіри вже не такі міцні, що може призвести до появи потрісканих, сухих і шорстких ділянок на шкірі. Особливо часто це спостерігається на руках, ліктях, колінах, п’ятах та обличчі [1].

Окремі ділянки, залишені незахищеними, схильні до впливу навколишнього середовища та щоденного стресу від погодних змін, таких як холодне або сухе і тепле повітря. Що роботи коли виникає суха шкіра на ногах?

Суха шкіра – причини

Безпосередньою причиною сухості шкіри на ногах є недостатня робота потових залоз або їх повна відсутність. Крім того, проблема може бути пов’язана з різними медичними станами та факторами. Найпоширенішими причинами проблеми сухості шкіри стоп є:

  • порушення мікроциркуляції, пошкодження кровоносних судин,
  • такі захворювання, як діабет, ендокринні розлади, захворювання щитовидної залози,
  • недостатній догляд за ногами, використання невідповідної косметики,
  • недостатня частота відлущування та застосування зволожуючих кремів,
  • сухість шкіри також є одним із наслідків природного процесу старіння організму [2].

Сухість шкіри стоп не можна недооцінювати. Відсутність достатнього зволоження призводить до появи мозолів, натоптишів і шпор, а також є причиною розтріскування шкіри на стопах, що може супроводжуватися кровотечею і розвитком запалення. Крім того, сухість шкіри є причиною непривабливого вигляду стоп, що особливо актуально для літнього сезону, коли стопи часто бувають відкритими [1]. Сухість шкіри, причини і симптоми слід лікувати, не забуваючи про жоден з аспектів. Важливо боротися з симптомами, а також лікувати захворювання, що їх спричиняють, і застосовувати правильний догляд [3].

Профілактика та лікування сухості шкіри стоп

Люди, які страждають на сухість шкіри стоп, повинні перебувати під постійним наглядом лікаря-подолога. Лікування слід починати насамперед з процедур, спрямованих на видалення мозолів і натоптишів, що утворилися на стопах, які неможливо зменшити за допомогою домашніх засобів. Сухості шкіри стоп можна запобігти. Основа – правильний догляд [1]. Основні правила такі

  • уникати тривалого замочування ніг – ноги найкраще мити під проточною водою,
  • використовувати м’які миючі засоби,
  • уникати використання шкарпеток, що відлущують шкіру,
  • ніяких пемз або скребків,
  • використовувати щоденні зволожуючі креми для ніг, які містять натуральні компоненти та сечовину [2].

Також варто пам’ятати про відповідне взуття. Воно не повинно бути занадто тісним. Взуття має бути з натуральних матеріалів, оскільки це дозволяє шкірі дихати. Те саме стосується і шкарпеток.

Важливо також підтримувати належний рівень зволоження організму. Рекомендується випивати щонайменше 2 літри води на день – цю кількість слід збільшувати у спекотні дні, під час фізичної роботи або занять спортом. Не забувайте про здорове та збалансоване харчування, яке забезпечує організм вітамінами та мінералами, необхідними для нормального функціонування [3].

Література

1. Lodén M. Role of topical emollients and moisturizers in the treatment of dry skin barrier disorders. Am J Clin Dermatol. 2003;4(11):771-88. doi: 10.2165/00128071-200304110-00005. PMID: 14572299.

2. Ebner F, Heller A, Rippke F, Tausch I. Topical use of dexpanthenol in skin disorders. Am J Clin Dermatol. 2002;3(6):427-33. doi: 10.2165/00128071-200203060-00005. PMID: 12113650.

3. Seebacher C, Bouchara JP, Mignon B: Updates on the epidemiology of dermatophyte infections. Mycopatologia 166:335, 2008

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *