Найкращий спосіб створити прохолоду спекотного дня, коли провітрювання не допомагає, а вентилятор забезпечує незначне полегшення – встановити кондиціонер. У квартирах, приватних будинках та офісах використовуються переважно настінні кондиціонери https://air-conditioner.ua/uk/nastennye-kondicionery/, що монтуються у верхній частині стіни, ближче до стелі. Чи існує ризик застудитися при використанні таких кондиціонерів і що можна зробити, щоб його знизити?
Як виробники кондиціонерів дбають про захист користувачів
У сучасних кондиціонерах є чимало «розумних» функцій для захисту від переохолодження, протягу.
- Підтримка оптимальної температури в цільовій зоні. Кондиціонери з функцією температурної компенсації припиняють охолодження, коли температура біля самого кондиціонера, розташованого під стелею, на 2°С вище, ніж задана користувачем. В нижній частині приміщення, куди опускається холодне повітря, в цей момент саме досягається задана температура. Також система може орієнтуватись на показники температурного датчика, вбудованого в пульт, але цю функцію (зазвичай вона називається I feel) необхідно активувати.
- Керування напрямком повітряного потоку. В багатьох системах у режимі охолодження жалюзі автоматично спрямовують холодне повітря до стелі, прохолода повільно поширюється згори донизу. В режимі обігріву, навпаки, тепле повітря спрямовується до підлоги. У більш складних системах є датчики, що визначають місцезнаходження людей, жалюзі приймають таке положення, щоб відвести струмінь холодного повітря вбік від людини.
- Розсіювання повітря. У багатьох кондиціонерах Samsung, Midea та деяких інших заслінки, через які проходить повітря, мають мікроперфорацію, потік розсікається на безліч тонких струменів, замість пронизливого вітру створюється ефект легкого бризу.
Правила безпечного користування кондиціонером
Рекомендації від експертів компанії «Air-conditioner.ua»:
- при виборі місця встановлення кондиціонера враховуйте розташування меблів. Кондиціонер не варто вішати навпроти крісла, дивана чи робочого стола. В спальні він має розташовуватись у головах ліжка, а не в ногах;
- не варто встановлювати в налаштуваннях найнижчу температуру, яку може забезпечити кондиціонер. Оптимальна для теплої пори року температура в житловому приміщенні – 22-25°С, у спальні – до 20°С.