Плечовий суглоб – найбільш рухливий та функціонально гнучкий великий суглоб людини, який виконує широкий спектр рухів у майже необмеженому діапазоні. У противагу до цих можливостей зчленування є досить вразливим до пошкоджень. Зокрема багато кому відома проблема звичного вивиху плеча. У цьому випадку, а також з метою розв’язання інших проблем, пов’язаних з нестабільністю та больовими відчуттями у зоні плеча, вітчизняна медицина все частіше вдається до такої операції як артроскопія плечового суглоба.
Що таке артроскопія плечового суглоба?
Артроскопія плеча – це малоінвазивна операція на колінному суглобі, під час якої хірург або лікар-ортопед робить декілька невеликих проколів і вводить всередину зчленування елементи артроскопа.
Артроскопом називається спеціальний пристрій у вигляді трубки з хірургічним приладдям та камерним оптичним модулем з підсвіткою, а також прилад оснащений системою виводу зображення на екран.
Завдяки функціональним можливостям артроскопа, лікар може проводити високоточне онлайн дослідження внутрішнього стану суглоба, а також виконувати хірургічні маніпуляції з видалення пошкоджених тканин, внутрішньої санації, відновлення цілісності елементів зчленування, підготовки до наступної операції з ендопротезування тощо.
Більше інформації щодо артроскопії плечового суглоба можна дізнатися за посиланням https://arthroscopy.kiev.ua/ua/artroskopija-plechevogo-sustava, де також є можливість записатися на консультацію до лікаря-ортопеда вищої категорії.
Коли призначається артроскопія плечового суглоба?
Артроскопія може виступати суто діагностичним засобом у випадку, коли технічні методи дослідження (УЗД, МРТ, КТ) не можуть виявити проблему, а також діагностико-хірургічним методом лікування/дослідження в режимі онлайн.
Артроскопія плечового суглоба призначається у наступних випадках:
- звичний вивих плеча, що супроводжується рецидивам та нестабільністю зчленування з хронічним больовим симптомом;
- запалення сухожилля (довгої головки біцепса та/або ротаторної манжети) внаслідок травми;
- пошкодження суглобової губи (SLAP-травми);
- хондроматози (виявлення всередині суглоба хондроматозних тіл, які виникають внаслідок формування патологічних прошарків хрящових та кісткових тканин на місці синовіальної оболонки);
- адгезивний капсуліт, що призводить до синдрому «замороженого» плеча;
- вроджені аномалії, що призводять до порушення анатомії плеча;
- виявлення кісти або іншого походження новоутворень всередині суглоба;
- післяопераційні ускладнення;
- необхідність високоточної діагностики суглоба зсередини.
Перевагами артроскопії є вичерпна функціональність та висока ефективність операції. Можливість ретельно дослідити операційну зону зсередини та одночасно виконувати хірургічне лікування дає лікарю виключні можливості.
Крім того, малоінвазивний характер операції забезпечує мінімальне пошкодження тканин внаслідок хірургічного втручання, що гарантує мінімальні ризики ускладнень та високу швидкість реабілітації.
Це оптимальне рішення для пацієнтів, професійна діяльність котрих потребує максимально швидкого відновлення. А також чудове рішення для всіх, кому подібні послуги доступні за фін. можливостями.