Казка про Червону Шапочку знайома кожному з дитинства. Її перекладено на безліч мов і адаптовано до різних культур, але основна історія залишається незмінною: дівчинка з червоною шапочкою йде через ліс, щоб відвідати свою бабусю, але зустрічає хитрого вовка, який хоче її з’їсти. Але чи знаєте ви, що за цією знайомою казкою ховається багато цікавих фактів?
Як звали Червону Шапочку
Насправді в оригінальній казці Шарля Перро ім’я дівчинки не згадується. Вона просто називається “petite fille en rouge” (“дівчинка в червоному”). Її ім’я “Червона Шапочка” з’явилося пізніше, завдяки німецькій адаптації казки братів Грімм.
Хто автор Червоної Шапочки
Існує поширена помилка, що єдиним автором казки про Червону Шапочку є Шарль Перро. Насправді він записав і опублікував свою версію казки в 1697 році, але вона ґрунтувалася на вже існуючих усних переказах, які сягають корінням у середньовіччя. Існує багато різних версій казки з різних країн, тому визначити одного автора складно.
Насправді це народна європейська казка з сюжетом про маленьку дівчинку, що зустріла вовка Літературно оброблена у Франції Шарлем Перро, пізніше записана у Німеччині братами Грімм. І така відповідь буде коректною.
Різниця казок
Шарль Перро створив літературну обробку народного сюжету. Він виключив мотив канібалізму та персонажа-кішку з оригінальної версії, додавши важливий елемент – червону шапку, яку одягала дівчинка. Головне, що він вніс у казку – це повчання, яке було спрямоване на те, щоб попередити дітей про наслідки порушення правил.
У версії братів Грімм, події казки були майже ідентичними з тим, що виклав Шарль Перро, але з щасливим закінченням. Мисливці, які пройшли повз будиночок, врятували бабусю з онучкою. Ця частина казки мала щасливий кінець, як у казці “Вовк і семеро козенят”.
Важливо відзначити, що в обробці Перро відсутні моральні настанови щодо статевих стосунків, які були властиві оригінальній версії казки. У казці Червона Шапочка не порушує правила пристойності, але наказ матері, яка просила доньку йти до бабусі без відхилення. В кінці казки наводиться мораль, спрямована на попередження дітей про наслідки неслухняності.
Як виглядає Червона Шапочка
В описі зовнішності Червоної Шапочки в казці Перро немає чітких деталей. Її образ, який ми знаємо сьогодні, з червоною шапочкою, кошиком та білою сукнею, з’явився завдяки ілюстраціям та адаптаціям казки 19 століття.
Інші цікаві факти
- Історія “Червона Шапочка” має давнє походження та знаходиться у багатьох культурах. Найраніша версія казки знайдена у Франції у XV столітті, але подібні мотиви можна знайти в народних оповіданнях різних країн.
- Червоний колір шапочки використовується для підкреслення небезпеки і підступності. У багатьох культурах червоний колір асоціюється з ризиком або забороненою зоною.
- Однією з головних моралей “Червоної Шапочки” є попередження про небезпеку зустрічі з незнайомими і підступними особами. Ця казка надихає дітей бути обережними та слухняними.
- Існує багато різних версій казки “Червона Шапочка” в різних країнах світу. Кожна з них має свої відмінності у сюжеті, персонажах та моральних висновках.
- Багато психологів вважають, що казка “Червона Шапочка” може бути розглянута як алегорія на тему дорослішання та відкриття світу. Червона Шапочка символізує дитинство, а вовк – виклики та небезпеки, які можна зустріти на шляху до дорослості.
- Казка “Червона Шапочка” стала невід’ємною частиною світової літературної спадщини. Вона вплинула на багато інших творів, фільмів та мистецьких інтерпретацій.
- “Червона Шапочка” – одна з тих казок, які передаються від покоління до покоління. Вона залишається популярною серед дітей та дорослих у всьому світі.
Казка про Червону Шапочку – це не просто дитяча історія. Це багатий на символи та сенси твір, який століттями захоплює уяву людей. Досліджуючи різні версії казки та її інтерпретації, ми можемо дізнатися багато про людську природу, культуру та історію.