Захворювання нирок: види, симптоми, діагностика та лікування

Захворювання нирок: види, симптоми, діагностика та лікування

Зміст

Нирки – один із найважливіших органів, який бере активну участь у підтримці нормальної роботи всього організму. Саме нирки відповідальне за виведення з організму людини різноманітних токсичних речовин, продуктів обміну та зайвої рідини. Крім того, нирки відіграють важливу роль у контролі кількості електролітів, відповідають за контроль артеріального тиску і виробляють певні гормони, які важливі в процесі утворення червоних кров’яних клітин. 

Серед факторів ризику розвитку захворювань нирок можна назвати:

  1. Генетичну схильність. 
  2. Інфекційні захворювання.
  3. Аутоімунні захворювання.
  4. Цукровий діабет.
  5. Гіпертонічна хвороба. 
  6. Постійне приймання певних ліків, чи токсичних речовин

При будь-яких підозрах на захворювання цього органу, такий простий і звичний аналіз сечі є дуже інформативним і дозволяє лікарю встановити вірний, підтверджений діагноз, призначити адекватну терапію. 

Симптоми захворювань нирок

Різноманітні захворювання нирок часто характеризуються безсимптомним дебютом і ярко виражені симптоми можуть з’являтись вже на пізніх стадіях розвитку тієї чи іншої патології. Але є певні ознаки того, що ваші нирки не зовсім в порядку і потрібно терміново відвідати вашого лікаря:

  • поява набряків, особливо обличчя, верхніх та нижніх кінцівок;
  • проблеми з сечовипусканням, такі як невелика кількість сечі, поява піни, часті позиви до туалету, особливо вночі;
  • болісні відчуття в районі попереку;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • синдром хронічної втоми;
  • слабкість;
  • нудота і блювання;
  • тривале підвищення температури тіла до субфебрильних значень.

Досить часто захворювання нирок діагностують вже тоді, коли патологічні процеси вже встигли набути хронічного характеру, а деякі функції даного органа вже досить обмежені. Саме тому, дуже важлива рання діагностика і профілактичні заходи, які дозволяють своєчасно реагувати на будь-які зміни у стані здоров’я пацієнта, запобігати ускладненням і уникати хронізації того чи іншого захворювання. 

Діагностичні заходи при захворюваннях нирок

Для постановки уточненого діагнозу лікарі призначають пацієнтам такі  види максимально інформативних досліджень:

  1. Загальний аналіз сечі. Оцінює наявність і кількість білка, крови чи інших домішок у зразках, що може свідчити про запальні процеси чи інші хвороби. 
  2. Аналіз крові на рівень сечовини та креатиніну. Якщо ці показники вище норми, це може стати свідоцтвом того, що нирки більше не виконують свої функції в повному обсязі. 
  3. УЗД.
  4. МРТ і КТ.
  5. Біопсія. 

За результатами досліджень та після первинного огляду і збору анамнеза можна точно встановити причину розвитку того чи іншого патологічного стану, своєчасно почати лікування і контролювати його ефективність. “Сімейна лабораторія” у Харкові https://rcld.com.ua/ має технічні засоби і кваліфікований персонал, який надає повні консультації щодо умов забору матеріалів для досліджень і способу проведення тих чи інших діагностичних заходів.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *